انتخاب بهترین رنگ فرش برای منزل

در طی انتخاب دکوراسیون منزل، یکی از مهم­ترین تصمیم­هایی است که گرفته می­شود انتخاب فرش است؛ نوع فرش، نوع الیاف به کار رفته در فرش، طرح، کیفیت، رنگ و سایز آن از جمله فاکتورهای مهم تاثیر گذار در انتخاب فرش هستند. معمولا انتخاب رنگ مناسب فرش سخت­ترین تصمیم خریداران است.

رنگ کدام قسمت از دکوراسیون منزل را اول از همه انتخاب کنیم؟ فرش، اشیاء یا رنگ دیوار؟

برای قسمت­های اصلی منزل خود مانند اتاق نشیمن، در وهله اول باید رنگ مبل را انتخاب نماید.دلیل اصلی این کار محدودیت در تنوع رنگ و مدل مبلمان است. به سختی می­توان مبلمانی متناسب با فرش موجود پیدا کرد اما خیلی راحت می­توان فرش و رنگ دیوار متناسب با مبلمان موجود را پیدا کرد. بعد از انتخاب مبلمان نوبت به انتخاب فرش می­رسد و در نهایت هم رنگ دیوار را می­توان متناسب با رنگ مبلمان و فرش انتخاب کرد. دلیل این ترتیب انتخاب صرفا بر اساس میزان تنوع در رنگ است، هر چه تنوع رنگ در المانی بیشتر باشد می­توان آن المان را در الویت آخر انتخاب قرار داد.

همین استراتژی را می­توان در سایر اتاق­ها نیز عملی کرد. نکته قابل ذکر اینجاست که تنوع رنگی در کالاهای خواب بیشتر است، لذا می­توان در اتاق خواب در وهله­ ی اول رنگ دیوار و یا فرش و سپس رنگ سایر اجزای اتاق را انتخاب کرد.

رنگ­های خنثی برای فرش:

حتما دلیلی برای این امر وجود دارد که رنگ­های خنثی بخش اعظم فروش مربوط به فرش­ها را در بر می­گیرد. فرش ­ها تاثیر به سزایی در خانه دارند و یک رنگ روشن برای فرش می­تواند نقطه قوت خوبی به حساب بیاید. همچنین تعویض فرش­های منزل هزینه زیادی را رد بردارد، بنابراین بهتر است که از رنگ­های خنثی استفاده شود که تا در کوچکترین تغییرات رنگ در دکوراسیون منزل نیازی به تعویض فرش نیز نباشد.

اجزای رنگی منزل خود را می­توانید در موارد کم ­هزینه­ تر استفاده کنید، مثلا در رنگ ­آمیزی دیوار­ها، کوسن­های رنگی برای مبلمان، آباژور و امثال این­ها.

رنگ­های ترند این روز­ها برای رنگ خنثی، طوسی گرم و رنگ بژ است. رنگ­های خنثی الزاما خسته کننده نیستند. با انتخاب فرش­هایی که به فرش هایبالک شناخته می­شوند، می­توان طرح­های برجسته را انتخاب کرد که در این صورت در فضای اتاق نیز عمق زیبایی ایجاد می­شود.